Burgemeester in oorlogstijd

16 Juni 2015

Hoewel het inmiddels meer dan zeventig jaar geleden is, blijft het een bijzonder verhaal: Het leven en werken van Jan Gualthérie van Weezel, die tijdens de moeilijke oorlogsjaren burgemeester van Westerbork was. Hij was tijdens de bezetting een 'goede' burgemeester in een tijd dat collega's een andere keuze maakten en kwam op tragische wijze om het leven.

Wij kregen bericht van de redactie van de Doopsgezinde Bijdragen, die een speciaal themanummer heeft samengesteld, daarbij dankbaar gebruik makend van gegevens van onze vereniging. Hierbij treft u het verhaal over 'onze' burgemeester van Westerbork aan, compleet met de begeleidende brief. Veel leesplezier.

Download hier Doopsgezinde Bijdragen


» Naar het nieuws overzicht

Actueel Nieuws

Nieuwe Fragmenten
Het nummer ligt bij onze leden in huis en bij de Bruna Westerbork, maar hierbij ook een kijkje in de...
» lees verder

Ons Contactformulier Historische Vereniging Westerbork