Nieuwe historische website Drenthe in de Oorlog

7 Mei 2014

Voor liefhebbers van geschiedenis heeft Drenthe er een nieuwe historische website bij: www.drentheindeoorlog.nl.

Onder diezelfde naam maakte oud-RTV Drenthe redacteur Lourens Looijenga ooit een omvangrijk dossier op de website van de omroep, dat in de afgelopen jaren grotendeels verloren is gegaan. Hij heeft nu met medewerking van de omroep al die documentatie op een aparte website geplaatst en voorzien van nog meer informatie, reportages en unieke foto’s. Het is daarmee een uitvoerig overzicht van de oorlogsjaren in Drenthe. De website biedt inzicht in een belangrijke periode uit de Drentse geschiedenis.
Het Kamp Westerbork, de vele NSB’ers en Joodse werkkampen, vliegvelden in Havelte, Peest en Eelde, honderden onderduikers, beruchte oorlogsmisdadigers, een nationaal symbool met verzetsman Johannes Post, de overval op het Huis van Bewaring in Assen, de bouw van een nutteloze Duitse verdedigingslinie dwars door Drenthe, de opmerkelijke luchtlandingsoperatie Amherst, de komst van Franse, Belgische, Canadese, Engelse en Poolse bevrijders: ze behoren tot de Drentse oorlogsbijzonderheden die op deze nieuwe website zijn verzameld.
Het is een enorme schat aan informatie, die nu beschikbaar is voor bijvoorbeeld educatief gebruik.


» Naar het nieuws overzicht

Actueel Nieuws

Nieuwe Fragmenten
Het nummer ligt bij onze leden in huis en bij de Bruna Westerbork, maar hierbij ook een kijkje in de...
» lees verder

Ons Contactformulier Historische Vereniging Westerbork