Prachtige schilderijen voor onze vereniging

8 November 2013

De Historische Vereniging Gemeente Westerbork krijgt vier prachtige schilderijen in bruikleen van de gemeente Midden-Drenthe. De overeenkomst wordt binnenkort gesloten. Het gaat om drie werken van de beroemde Elper schilder Reinhart Dozy en één van Jan van Ravenswaaij, die in de 19e eeuw enkele jaren in Drenthe woonde en werkte. De schilderijen hangen in de trouwzaal van 't Aole Gemientehoes in Westerbork. Dat pand is inmiddels door de gemeente verkocht aan de Stichting Huisvesting Ouderen Westerbork. Vanwege de historische waarde van de werken en de locatie heeft onze vereniging ervoor gepleit de schilderijen op die bijzondere plek voor de gemeenschap te behouden. Doordat wij de schilderijen nu in bruikleen krijgen is dat gelukt. Wij zijn verheugd met deze oplossing en danken alle betrokken partijen hartelijk voor hun inzet en historisch besef.

Hieronder treft u een afbeelding van één van de werken aan. Ook de andere schilderijen staan stuk voor stuk onder het kopje 'nieuws' op onze site.

 

Reinhart Dozy: Molen


» Naar het nieuws overzicht

Actueel Nieuws

Nieuwe Fragmenten
Het nummer ligt bij onze leden in huis en bij de Bruna Westerbork, maar hierbij ook een kijkje in de...
» lees verder

Ons Contactformulier Historische Vereniging Westerbork