Boek joodse beroepen op het noordelijke platteland

31 Augustus 2013

‘Hak, Pak en Zak’: Terugblik op de traditionele joodse beroepen op het platteland van Noord-Nederland

 
Voor de Tweede Wereldoorlog waren joden vrijwel de enige ‘anderen’ op het platteland. Hun traditionele beroepen vatten ze met zelfspot, samen door de woorden ‘hak, pak en zak’. ‘Hak’ stond voor slager, ‘pak’ voor marskramer en ‘zak’ voor de handel in vodden en tweedehands kleren. Ze brachten kleur aan het plattelandsleven met hun handelsgeest en humor. Markten werden uitgesteld als ze een feest- of gedenkdag hadden en als marskramers vermaakten ze de bewoners van afgelegen boerderijen. Ook bandleiders, muzikanten, zangeressen behoorden tot de traditionele beroepen. Het is een boek met een herinnering aan deze mensen.

Auteur Jan Kraak (1941) was na zijn studie wis- en natuurkunde werkzaam in de ICT aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij schreef over diverse cultuurhistorische onderwerpen. Dit boek is per direct te bestellen via www.vangorcum.nl

Afbeelding


» Naar het nieuws overzicht

Actueel Nieuws

Nieuwe Fragmenten
Het nummer ligt bij onze leden in huis en bij de Bruna Westerbork, maar hierbij ook een kijkje in de...
» lees verder

Ons Contactformulier Historische Vereniging Westerbork